Vstup
Registrovat
*
*
*
*
*

* Požadované pole

Vstup Zavřít
--- ---
Domů / Česká republika – pravděpodobně nejvíce čajoven na světě
A+ R A-

Česká republika – pravděpodobně nejvíce čajoven na světě


Pití čaje můžeme vnímat v souvislosti s celkovým životním stylem – především se jedná o to, jakým způsobem přesně čaj pijete.

Názorný příklad:

1/ Unavená managerka běží rychle do kancelářské kuchyňky připravit si svůj zelený čaj, který ji má vyléčit z dlouhého seznamu jejích neduhů. Na poslední chvíli před jednáním do sebe vlije na posezení celý hrnek, myslí však přitom již na to, co bude probíhat na jednání, co musí stihnout večer. Nevnímá barvu ani chuť, její pohled padá nestále na hodinky, svaly na obličeji jsou napjaté.

2/ Jak to celé zažijete v Indii? Indický manager si vždy udělá čas na svůj šálek čaje s mlékem, okořeněný kardamonem a oslazený cukrem – pití čaje je společenskou událostí, malým rituálem, hlavním syptomem této události je úsměv na tváři, v tu chvíli se doslova zastaví čas, není kam spěchat, Bůh má se mnou své plány, a proto svému osudu nikam neuteču!

Positivní je, že v České republice je v současnosti vzhledem k počtu obyvatel pravděpodobně nejvíce čajoven na světě. Vlajku zatím vyvěšovat nebudeme - zároveň máme světové rekordy ve spotřebě piva, zajímavý paradox. Velký souboj mezi klidem a komercí, čajem a alkoholem se již intenzivně bojuje na každém kroku… Každý si může vybrat, jestli při chůzi po ulici ve svém městě navštíví Mc Donalds, hernu s automaty, kostel, čajovnu a nebo hospodu! Na závěr parafráze slavného rčení: „Tam kde Pán Bůh postaví kostel, Ďábel hned vedle postaví hospodu…a Anděl tam poté postaví čajovnu, doufejme!“