Vstup
Registrovat
*
*
*
*
*

* Požadované pole

Vstup Zavřít
--- ---
Domů / Čaj namísto alkoholu
A+ R A-

Čaj namísto démonického alkoholu

Král Wu z dynastie Čou se za dob svého panování pokusil radikálně vyřešit problémy s opilci: zavedl trest smrti za nezřízené alkoholické pitky, obvyklé za předešlé dynastie Šang. Avšak ani po více než tisíci letech se situace u dvora nijak nevylepšila. Svědčí o tom vtipná historka ze života ministra Wej Jaoa, popsaná v „Příbězích tří říší“ ze 3. století. Odehrála se na jedné z velkolepých hostin pořádaných císařem Sun Chaoem. Při podobných příležitostech se od hostů vyžadovala více než nezřízená konzumace vína. Každý z nich musí vypít kolem sedmi šenů, tedy dokonce přes sedm litrů opojného moku! Wej Jaovi nebylo ten den nějak dobře, služebníci mu s tichým souhlasem císaře do šálku místo vína dolévali čaj!

Je to silná inspirace pro léčbu závislosti na alkoholu i na jiných drogách i dnes – euforisující účinky čaje mohou být skutečně plnohodnotnou náhražkou, bez rizika závislosti a naopak s jasným zdravotním přínosem!

Čajové legendy vyprávějí… - Konfucius a čaj - Tao - čaj jako součást nápoje... - Starobylé listiny vypráví o čaji... - Čaj namísto démonického alkoholu - Bodhidharma radí - čaj jako .... - Čaj jako heslo v nejstarších ... - Čaj jako nápoj aristokracie - Nomen omen aneb odkud ...